Muzi4ka.nforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Виктория: Не може да ми забранят да ползвам името си

Go down

Виктория: Не може да ми забранят да ползвам името си Empty Виктория: Не може да ми забранят да ползвам името си

Писане by preslava_forever Пет Юни 04, 2010 6:11 pm

Виктория:Не може да ми забранят да ползвам името си

Виктория: Не може да ми забранят да ползвам името си Photo_verybig_8004

От близо седмица в музикалните среди се говори, че името "Виктория" е запазено като търговска марка и не може да се използва от никой друг. Продуцентите на Виктория потърсиха юридически съвет за така създалата се ситуация. Оказва се, че да подадеш заявление за регистрация на марка и да получиш свидетелство за регистрация на марка са две различни неща. Самият процес на регистрация на веднъж заявената марка е дълъг и сложен и отнема поне две години. А правото на притежателя на марката да забрани на трети лица използването ú в търговска дейност възниква по закон едва от момента на регистрацията ú в Патентното ведомство.

Освен това, пак според изричен текст в Закона за марките и географските означения никой, дори притежателят на вече регистрирана марка, не може да ти отнема правото да използваш в дейността си собственото си име, което е по лична карта, дори то да съвпада със словна част от марката.

Виктория е певица от каталога на "Ара Мюзик", която има договор отпреди две години с компанията. Изпълнителката вече има две издадени песни до момента: "Усещам те аз" по музика и аранжимент на Светослав Лобошки и текст на Румен Стефанов, издадена в компилация "Fresh hits лято" vol. 8, която бе пусната на пазара на 9 юли 2009 година и песента "Издирва се" по музика и аранжимент на Оцко и текст на Йордан Ботев, издадена в компилацията "Fresh hits пролет" vol. 9, която е на пазара от 26 март 2010 година.

"Нямам намерение да си сменям името, с което съм родена. Сигурна съм, че имам законно право да се изявявам и като певица с него. Имам договор с "Ара Мюзик" от доста отдавна и вече съм представяла песни на широката аудитория с името Виктория, така че всички, които обичат попфолка ме познават" - твърди изпълнителката от каталога на "Ара Мюзик".

Инфо:Сигналбг
preslava_forever
preslava_forever
Преслава фен

Cancer Брой мнения : 63
Дата на вписване : 04.06.2010
Години : 33
Местожителство : Погледни на GPS-а ;D

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите